Özel Sağlık Sigortası

özel sağlık sigortası

Sağlık sigortası yaptırmak için çoğunlukla belirlenen yaş sınırı 0 ile 60 yaş arası olmuştur. Daha önceki yıllarda 18 yaş ve üzeri için geçerli olan yaş sınırı artık yeni doğan çocukların dahi sigortalanmasına olanak tanıyor. Elbette 18 yaşına kadarki sigortalıların ailesi ile birlikte sigortalanmak zorunda olduğunu belirtelim.

En iyi sağlık sigortası elbette ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verendir. Bu yüzden de en ucuz sağlık sigortası ile en iyi sigorta tarifelerini karıştırmakta fayda var. Dolayısıyla öncelikle kendi hayatınızı ve hayat biçiminizin içerdiği risk gruplarını yeterince analiz etmeniz gerekiyor. Bu sayede hem hayatınızdaki muhtelif risklere karşı tam bir güvence edinmiş olursunuz, hem de sigorta fiyatları tam olarak beklentilerinize hitap edecek duruma gelmiş olur.

Anlaşmalı ya da anlaşması olmayan tüm sağlık kuruluşlarında; ayakta ya da yatarak yapılacak tedavilerden doktor muayenelerine, röntgen ve tahlillerden ilaç masraflarına, cerrahi müdahalelerden doğuma kadar sizin, dilerseniz tüm ailenizin sağlık ihtiyaçları güvence altına alabilirsiniz.

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi
Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi yer alır ve sigorta poliçenizdeki planlamanın ömür boyu devam edeceğini içerir.

Sağlık Sigortasına Aileyi Dahil Etmek
Özel sağlık sigortası sahibi olanların en çok merak ettiği konulardan birisi de sigorta paketi kapsamına kişinin ailesini, yani eşini ve çocuklarını alıp alamayacağı konusu. Böyle bir işlem mümkün tabii ki fakat bazı değişik uygulamaların söz konusu olmasıyla.
Yapılmış ve uygulanmakta olan sigorta poliçeniz kapsamına eşinizi, yeni doğmuş çocuğunuzu ya da evlat edinilen bir çocuğu doğum ya da evlat edinme tarihinden itibaren farklı süreler kapsamında dahil etmek mümkün.

Sigorta Ettiren ve Sigortalı Kimdir?
Anlam karmaşası yaşanan konulardan birisi de poliçelerde ve çeşitli kaynaklarda geçen sigorta ettiren ve sigortalı kimlikleri arasındaki farklardır.
Özel sağlık sigortası terminolojisine göre sigorta ettiren kişi, sigorta ödemesini yapan kişi oluyor. Yani sigorta ile ilgili sözleşmesi imzalayan ve belirtilen ödemeleri yapmak ile yükümlü olan kişi anlamına geliyor. Sigortalı ise sigortadan faydalanan, poliçe kapsamındaki risklerde sigortanın belirttiği imkanlardan yararlanan kişi oluyor. Bu iki terimi ayrı olmasından anlaşılabileceği gibi bu ikisi aynı kişi de olabilir, farklı da olabilir.

saglik-sigortasi
Destek
1
Bağlan
Merhaba, İkiNokta Sigorta olarak size yardımcı olabiliriz..